اوزون تراپی مو چیست و چطور انجام می شود؟

 اوزون تراپی مو یک روش متداول و محبوب برای ازبین‌بردن مشکلات پوست سر و مو است. در این شیوه متداول که مورد تایید سازمان بهداشت جهانی است، از دستگاهی استفاده می‌گردد که اکسیژن روتین را به اوزون یا همان گاز  O3 تبدیل کرده و سپس می‌تواند نرخ فولیکول‌های مو را افزایش داده و به جهت پیشگیری از بروز انواع موخوره، خشکی موی سر، شوره، شکنندگی و همین‌طور ریزش مو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این گاز آبی‌رنگ و با بوی تند، آلوتروپ بسیار ناپایدار اکسیژن است. به طور طبیعی در جوی که کره زمین را احاطه کرده است، به‌عنوان یک پوشش محافظ وجود دارد که تابش مضر خورشید را جمع‌آوری کرده و از رسیدن اشعه‌های مضر خورشید به اطراف زمین جلوگیری می‌کند. در دنیا تکنیک‌های زیادی برای تراپی و احیای موهای آسیب دیده مورداستفاده قرار می‌گیرند که اوزون تراپی مو یکی از آنهاست.

 

اوزون تراپی مو چیست و چگونه انجام می‌شود؟

این درمان در جهان بسیار محبوب بوده و اساساً شامل تزریق اوزون به بدن پس از ترکیب آن با مایعات و گازهای دیگر است. اگر برای شما این سوال مطرح شده که اوزون تراپی مو چطور انجام می‌شود؛ باید بگوییم که در درجه اول از یک دستگاه مخصوص استفاده خواهد شد. این  دستگاه از تجهیزات بروز، مدرن و مورد تایید FDA محسوب می‌شود.

 گاز اکسیژن فعال در حالت کاملاً کنترل شده به سر فرد متقاضی و کسی که مایل به دریافت درمان اوزون تراپی مو است تزریق می‌گردد. پس از آن افزایش خون‌رسانی صورت می‌پذیرد که بر مبنای آن، پوست سر رشد و ضخامت موی سر بهبود پیدا می‌کند. در این روش، اتم اکسیژن با خاصیت اکسیداسیون، به‌مراتب قوی‌تر از چیزی که در جو وجود دارد، از میان فولیکول‌های تضعیف شده مو گذر کرده و وارد ساقه و در نهایت ریشه می‌شود.

این موضوع سبب از بین‌رفتن میکروب‌ها، باکتری‌ها، قارچ‌ها و در نهایت تمامی مواد مضری می‌گردد که جلوی رشد عادی مو را گرفته و باعث مشکلاتی همچون شوره، خشکی و پوسته‌پوسته شدن می‌شوند. این روش درمانی، علاوه بر تحریک فولیکول‌های مو برای رشد طبیعی مو، موها را صاف‌تر، براق‌تر و شوره سر را کاهش می‌دهد.

فواید اوزون تراپی موی سر

ریزش مو وضعیتی است که میلیون‌ها مرد و زن را در سراسر جهان تحت‌تأثیر قرار داده است. اگرچه مانند سایر بیماری‌های جدی بر بدن تأثیر نمی‌گذارد، با این ‌وجود عامل اصلی نگرانی در تغییرات ظاهری است که از نظر روانی افراد را درگیر خودش می‌کند. در مردان، ریزش مو ممکن است با عقب‌نشینی خط مو شروع شود و به شرایط شدیدتری مانند طاسی الگوی مردانه و در نهایت طاسی کامل منجر شود. در خانم‌ها، ریزش مو زمانی قابل‌توجه می‌شود که مو شروع به نازک شدن می‌کند و در طی یک دوره زمانی، پوست سر دیده می‌شود.

استفاده از این روش درمانی مزیت‌های زیادی خواهد داشت که از جمله آنها می‌توان به اشاره کرد:

امکان تقویت افزایش خون‌رسانی در مسیرهای موازی و همین‌طور جاهایی که خط رویش تضعیف گردیده است.
جلوگیری از بروز حساسیت‌های  پوستی، خشکی و خارش و یا قرمزی پوست سر
تمیزکردن و ازبین‌بردن عمق پوست از مواد شیمیایی بخصوص پس از کراتینه‌ها و انواع روش‌های ترمیمی
کمک به درمان انواع موخوره چه در خانم‌ها و چه در آقایان، آماس، طاسی و…
افزایش شادابی حداکثری پوست و موی سر
پر پشت کردن موها با توجه به افزایش ضخامت هر تای مو و تقویت بافت و ریشه
جلوگیری از بروز زبری و حالت خوردگی مو پس از هر بار حمام و شستشو

 

برای مطالعه متن کامل مقاله به بلاگ سایت آموزشگاه گل گیس مراجعه کنید.

[ يکشنبه 30 بهمن 1401 ] [ 22:24 ] [ گل گیس ]
[ ]