آموزش 1+5 مدل مش مو در دوره آموزش رنگ و مش گل گيس

 

به نقل از سوربان،مدل‌هاي مش مو، تنوع بسياري دارد. لاين رنگ و مش مو، از پر مشتري‌ترين لاين‌هاي سالن‌هاي آرايشي و زيبايي است و يادگيري اصول و تكنيك‌هاي مش مو حرفه‌اي توسط هنرجويان و علاقمندان، فرصت كارآفريني پردرآمدي را در داخل و خارج از كشور براي آن‌ها فراهم مي‌كند.

 

در ادامه 6 مدل مش مو كه از روش‌هاي پرطرفدار و جذاب هستند و در دوره آموزش رنگ و مش ياد داده مي‌شوند، به طور كامل توضيح داده شده است.

 

مش مو چيست؟

مش مو، روشن كردن لايه‌هايي از موي سر است. در خارج از كشور، روشن سازي مو با واژه هايلايت مطرح است. مش با هايلايت و لولايت (low light) فرق دارد و نبايد آن‌ها را با هم اشتباه گرفت.

 

در ميان آرايشگران، هايلايت كردن مو به دو يا سه درجه روشن كردن مو از رنگ پايه گفته مي‌شود. اگر مو تا پنج درجه روشن شود، به آن مش اطلاق مي‌شود. روند كار هم به اين صورت است كه تمام مو را با رنگ پايه، رنگ كرده و سپس روشن كردن بخش‌هايي از آن به صورت هايلايت يا تيره كردن (لولايت)، انجام مي‌شود.

 

روند مش به گونه‌اي است كه امكان تغيير رنگ به درجات و سايه‌هاي مختلف نيست. در مش، تارهاي مو كه از سوراخ‌هاي كلاه مش درآورده شده‌اند، با پودر دكلره بي‌رنگ يا روشن شده اما در هايلايت، از رنگ مو براي روشن كردن استفاده مي‌شود. در مش، ابتدا بايستي مو را به رنگ پايه رساند و در لولايت، بدون دكلره، از رنگ استفاده مي‌شود.

 

انواع مش مو

انواع مش مو امروزه در دوره‌هاي آموزشي و سالن‌هاي آرايشي و زيبايي آموزش داده شده و استفاده مي‌شود. انواع مش مو جديد هم بر اساس مدل‌هايي كه در ژورنال‌هاي مد و فشن رونمايي مي‌شود، در دستور كار آموزشگاه‌ها و سالن‌هاي زيبايي مطرح، قرار دارد تا پاسخ‌گوي نيازهاي در حال تغيير مشتريان مشكل‌پسند باشند. در ادامه مهم ترين و پرطرفدارترين روش‌هاي مش مو توضيح داده شده است.

 

مش كلاهي (مش مو با كلاه)

اين متد از جمله روش‌هاي محبوب و مطرح مش مو است. برخي از بانوان شيك‌پوش مشكل‌پسند علاقه زيادي دارند كه مش، لا به لاي مويشان به شكل سوزني و پراكنده بوده و لايه لايه به نظر نيايد. لذا براي اجابت اين درخواست بانوان، از روش مش كلاهي استفاده مي‌شود.

 

در اين روش، به كلاه مش، قلاب شماره 6 يا 9، نايلون، سنجاق شينيون و شانه دم باريك نياز داريم. اين تكنيك براي مش موهاي كوتاه و متوسط مناسب است. پيش از انجام مش كلاهي بايستي مو مشتري را به خوبي سشوار كرد و لخت نمود.

 

معمولا مقداري پودر بچه روي موها پاشيده شده تا كلاه مش، راحت و آسان روي موي مشتري قرار بگيرد. به منظور محكم كردن كلاه مش، حتما چند سنجاق شينيون روي آن بزنيد.

 

اگر سوراخ‌هاي كلاه مش گشاد است، امكان نشتي مواد وجود دارد. پيش از قرار دادن كلاه مش، يك نايلون روي سر مشتري قرار دهيد. بعدا، كلاه مش روي آن نايلون قرار بگيرد. موها را با قلاب از كلاه درآورده و شانه مي‌كنيم. مواد را روي موها گذاشته تا يه پايه هايلايت برسد.

 

هاف لايت مو

هاف لايت يعني لايت كردن نصف مو با يك رنگ و نصف ديگر با رنگي ديگر. اين روش مناسب دختران نوجوان و بانوان جوان است. آنها قادر هستند موي خود را به هر رنگ زيبايي كه دوست دارند رنگ كنند. اگر در پي يافتن بهترين رنگ براي هايلايت مو خود هستيد، رنگ شرابي و بلوند و عسلي مناسب بانوان زير 30 سال است.

 

كل مو به 2 قسمت تقسيم شده و مي‌توانيد حتي موهاي خود را از بالا تا پايين به دو قسمت تقسيم كنيد. يا موهاي جلوي صورت را رنگ كنيد (مش جلو مو). در اين حالت مش مو، توجه به سمت صورت شما متمركز مي‌شود.

 

مش مو باراني

بهتر است در اين روش رنگ زمينه موها تيره باشد. از شابلون و مخلوط دكلره و اكسيدان استفاده شده و موها، روشن مي‌شود. بعد از ان‌كه موها، به پايه دلخواه رسيد، عمل رنگساژ با رنگ دلخواه انجام مي‌شود. اين روش، تغيير اساسي در چهره ايجاد كرده و توجه به رنگ پوست و ساير ويژگي‌هاي ظاهري، حتما در انتخاب اين مدل مش مو لحاظ شود.

 

مش سان لايت و مون لايت: دو مدل باشكوه

مش سان لايت از شيك‌ترين انواع مش مو است. در آن از رنگ‌هايي كه در نور خورشيد وجود دارد، مثل رنگ طلايي و مسي استفاده مي‌شود. براي انتخاب اين مدل محبوب مش، بايستي ابتدا موها را بلوند كرده و موها به گونه‌اي رنگ شود كه جلوه بازتاب نوري شديد بالاي سر ايجاد كند. در مش مون لايت (moon light) مثل سان لايت، مو از قسمت جلويي تا تاج سر بايد جدا شده و قسمت جلو سر بايستي تيره شود. براي تيره كردن اين بخش از موهاي خود بايد رنگساژ كنيد و آن را با يك رنگ تيره، تيره كنيد.

مش مون لايت، سخت تر از سان لايت است و زمان زيادي طلب مي‌كند. با مش به روش مون لايت، جلوه مو شبيه به تابش نور ماه از لابلاي مو‌ها خواهد بود و دوست‌داشتني و زيبا است.

 

مش ويولايت

از جذاب ترين انواع مش مو، مش ويولايت است. براي آن‌كه موها را به اين سبك خاص درآوريم، بايستي ساقه مو با فويل به صورت نوارهاي منظم و باريك جدا شده و به رنگ دلخواه درآورده شود. ويو لايت كردن براي بانواني كه موهاي فر دارند، توصيه مي‌شود. اين روش جلوه‌اي دلپذير را براي موهاي خود به ارمغان خواهيد آورد.

 

البته مش سوزني و فيس فريم (نوعي بالياژ مو كه با اضافه كردن روشنايي در اطراف صورت، چهره را برجسته مي‌كند)، از ديگر روش‌هاي محبوب مش مو است.

 

مش مو با فويل

يكي از روش‌هاي مش، مش با فويل است. براي انجام مش با فويل، از 3 نوع ابزار بايد استفاده كرد:

  • فويل آلومينيومي: به شكل رول در ابعاد 30 تا 40 متري موجود است
  • سوئيت مش: مستطيل‌هاي سلفوني آماده بلند است كه زماني كه مو را روي سوييت مش قرار داديم، سلفون را به سمت ريشه برگردانده و به قسمت چپ وصل مي‌كنيم.
  • لايه‌هاي فوم: به صورت مستطيلي بلند و آماده و برش خورده در دسترس است.

توجه داشته باشيد كه مش‌هاي سوزني كلاهي و بي بي لايت را مي‌توان با ابزار فويل انجام داد. انجام اين كار، نيازمند دانش و مهارتي است كه حتما بايد به صورت تخصصي آن را كسب كنيد.

 

چطور متخصص رنگ و مش شويم؟

براي خانم‌ها، همواره انتخاب مش يا هايلايت، يك چالش است. البته مهارت سالن زيبايي و مدل‌هايي كه براي نشان دادن توانمندي خود به مشتريان ارائه مي‌كند، نيز در جلب نظر مشتري تاثيرگذار است. با اين حال، يك متخصص رنگ مو و مش بايد مشاور خوبي هم باشد.

 

يك متخصص رنگ و مش، بايد مهارت‌هاي مختلفي داشته باشد؛ از مهارت‌هاي ارتباط اجتماعي تا رنگ شناسي و مو شناسي و پوست شناسي. براي پوست‌هاي تيره، رنگ‌هاي مختلف مش مو كم‌تر استفاده شده اما نمي‌توان اين را به همه نوع رنگ مو تعميم داد.

 

متخصص رنگ و مش بايد انواع روش شيك براي مش مو بلند و مش موي كوتاه را بداند و به تناسب رنگ با رنگ پوست و چهره مشتري نيز دقت كند. براي اين‌كه متخصص رنگ مو و مش شويد، بايد آموزش حرفه‌اي ببينيد، مهارت كسب كنيد. مهارت را بايد زير نظر متخصصان با تجربه بدست بياوريد و مدتي كارآموزي كنيد. رنگ‌شناس و خوش سليقه باشيد و تجربه خود را با تماشاي فيلم‌هاي آموزشي و تكنيك‌هاي به روز جهان، ارتقا دهيد.

 

اگر مي خواهيد در دوره آموزش رنگ و مش معتبري شركت كنيد و متخصص شويد، آموزشگاه آرايشگري زنانه گل گيس انتخاب مناسبي است.

[ سه شنبه 16 اسفند 1401 ] [ 9:44 ] [ گل گیس ]
[ ]